Dijital Araçlar

Simay Yılmaz
1 min readApr 24, 2021

--

Günümüzde, interneti çok fazla amaç için kullanıyoruz. Trendyol, amazon, getir, yemek sepeti gibi yerlerden alışveriş, itslearning, coursera, english central sitelerinden eğitim, yatırım, banka ihtiyaçları için finansal, film izlemek, youtube den müzik dinlemek için eğlence alanlarından yararlanıyoruz.

İnternetin gelişmesiyle birlikte bilgilerimizi depolayabileceğimiz oluşumlar ortaya çıktı. 5G, Cloud teknolojileri her açıdan işimizi çok kolaylaştıracaktır.

Google da aramak istediğimiz bir yer olduğu zaman şöyle yaparak daha hızlı ve etkili bir sonuca varabiliriz. => “Goethe Enstitüsü Almanya” -Berlin +Hamburg +Düsseldorf tırnak işareti o konuyla ilgili bilgileri gösterecek, istediğimiz şehirleri +, istemediğimiz şehirleri de - işareti ile kolayca erişebileceğiz.

Teknik konular için mail atmak önemli. Ama doğru bir şekilde mail atmak daha da önemlidir. Doğru bir mail için öncelikle konu alanına, mail atmak istediğimiz konu 2–3 kelime ile yazılmalıdır. Daha sonra bizden kıdemli kişilere sayın, bizim gibilere merhaba diye hitap edilmelidir. daha sonra anlatılmak istenen konu yazılmalı, sonra alt satıra geçerek teşekkür edip ya da saygılarımla diyip adımızı soyadımızı yazmalıyız.

--

--